Hakkımızda

  Tunç Botanik olarak Yalova ilinde bulunan toplamda 25 dekar büyüklüğündeki iki fidanlığımızda Dış Mekan Süs Bitkileri, Aşılı Çit Bitkileri, Servi Türleri, Çalılar, Sarılıcı Bitkiler, Yer Örtücüler, Çiçekli Bitkiler, Bonsai Türleri,  Sukulent ve Kaktüsler vb. süs bitkileri üretimi gerçekleştirmekteyiz. Yılda ortalama olarak farklı boylarda 500.000-1.000.000 adet arasında bitki üretiyoruz.

  Toptan üretimin getirdiği düşük fiyatlarımızı online satış yoluyla www.tuncbotanik.com ve n11, hepsiburada, trendyol, gittigidiyor, çiçeksepeti, pttavm mağazalarımızda müşterilerimize ulaştırmayı hedefliyoruz. www.tuncbotanik.com'dan yapacağınız alışverişlerde diğer online mağazalarımızdan (n11 vb.) yapacağınız alışverişlere göre minimum % 15 daha düşük fiyatların geçerli olduğunu bilmenizi isteriz.


SEZGİN TUNÇ HAKKINDA

   Tunç Botanik'in kurucu ortağı; 1987 Yalova doğumlu olan Tunç, şehrin yerlisi Selanik mübadili anne ve babanın ikinci çocuğudur. Yalova Şehit Osman Altınkuyu Anadolu Lisesi'nden 2005, Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 2009-10 yıllarında Erasmus değişim öğrencisi olarak Polonya Poznan Adam Mickiewicz Üniversitesi'nde öğrenim gördü. Aynı zamanda fotoğrafçılık ve peyzaj alanlarında önlisans mezunudur. Sinema ve fotoğraf ile ilgilenen Sezgin Tunç'un, Bir Bahar Güzellemesi: Kakava, Mahalle ve Şantiye, Neoistanbul, Sera Etkisi gibi belgesel fotoğraf ve kısa film çalışmaları çeşitli festival ve dergilerde yer aldı. Halen film eleştirileri ve kısa öyküleri çeşitli mecralarda yayınlanmaktadır. Hiç reklamcılık yapmadı. 2012 yılında istemeyerek de olsa kamuda sosyal inceleme görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bu süreçte abisi Günal Tunç ve annesi Necla Tunç ile birlikte süs bitkisi üretimine devam etti. 2018 yılında Tunç Botanik'i kurdu. Geçmişteki reklamcılık, pazarlama iletişimi, fotoğrafçılık ve peyzaj birikimini kullanarak e-ticaret alanında Tunç Botanik'in büyümesini sağlayan Sezgin Tunç, 2020 yılında hiç sevmediği kamu görevinden istifa etti. Halihazırda tüm enerjisini firmasına ve oğlu Ata Tunç'a vermekte.